Home » Technologia LED » Oświetlenie ledowe

Oświetlenie ledowe

3110892830_76f0c02a43_o Niemal każdy świetnie zna oświetlenie typu LED. Na początku żarówki LED były wykorzystywane najczęściej w elektronice. Najczęściej niewielkie punkty diod były wykorzystywane jako kontrolki w różnego rodzaju urządzeniach elektronicznych. Wtedy najczęściej miały kolor zielony Kiedy jednak zmieni się ich kolor na biały oraz nieco poprawi moc emitowanego przez nie światła, mogą być używane jako zwyczajne źródło światła.


Akcenty światłem led

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że żarówki LED są o wiele bardziej wytrzymałe niż żarówki zwykłe. Świecą o wiele dłużej, a ponadto nie gasną nagle jak zwykłe żarówki. kiedy decydujemy się na wykorzystywanie żarówek LED, zawsze dobrze wiemy, kiedy zbliża się koniec ich świecenia. Żarówki LED zaczynają wówczas świecić mniej, dzięki czemu łatwo się zorientować, kiedy trzeba nabyć nową żarówkę.

W dodatku czas życia żarówek LED jest nader długi. Podczas gdy zwykła żarówka świeci przez jeden do dwóch tysięcy godzin, żarówka diodowa potrafi pracować nawet przez pięćdziesiąt do stu tysięcy godzin. Oczywiście żarówki LED są jednocześnie o wiele droższe niż klasyczne żarówki, jednak niewątpliwie nie trzeba ich aż tak często wymieniać. Cena kupna nowej żarówki też bynajmniej nie jest niewielki – niejednokrotnie niezłe żarówko energooszczędne kosztują praktycznie tyle ile żarówka LED.

Funkcjonalne oświetlenie

Trzeba w dodatku podkreślić, że żarówki LED są nader wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Jeśli upuści się klasyczną żarówkę na ziemię, zwykle się rozbije, podczas gdy żarówka LED zwykle nie ulegnie uszkodzeniu. Funkcjonalne taśmy ledowe”technologii LED świetnie sprawdzają się jako drugie źródło światła. Jeśli ma się w swoim salonie zarówno klasyczne oświetlenie jak i żarówki LED, można wyczarować z nich naprawdę świetne aranżacje.

Żarówkami LED można oświetlić wszystkie elementy, które są bardzo ciekawe i które chce się zaakcentować. Taki sposób oświetlenia sprawdza się bardzo dobrze głównie w modernistycznych pomieszczeniach, jednak może zostać także wykorzystany do zbudowania intrygującej aranżacji w bardziej klasycznie urządzonych pomieszczeniach – może to dać naprawdę ciekawy efekt.