Home » Zastosowanie LED » Oświetlenie LED w domu » Dom a oświetlenie led

Dom a oświetlenie led

Tradycyjne żarówki odchodzą do lamusa. Nadchodzi era oświetlenia LED. Trudno się dziwić, ponieważ nowoczesne diody posiadają całą masę zalet, przytłaczająco wygrywając ze starymi żarówkami. Technologia LED nadaje się do wielu typów zastosowań. Dziś opowiem wam, dlaczego warto zainwestować w innowacyjne oświetlenie LED w domu. Firmy, na jakie powinieneś zwrócić uwagę, to między innymi niezawodny Helios i niezłe Siteco.

Zacznijmy od wymienienia zalet, jakie posiadają diody LED. Na pierwszym miejscu trzeba postawić wysoką wydajność diod. Światło emitowane przez nie jest o wiele jaśniejsze, niż światło starych żarówek. Wydajność oczywiście oznacza wysoką energooszczędność, która rekompensuje wyższy koszt zakupu i montażu tego typu oświetlenia. Diody LED są niezwykle trwałe. Okres czasu, w którym będą oświetlać twoje mieszkanie, może sięgnąć 10 lat! To imponujący wynik. Jest to po części zasługa dobrej odporności LED na częste włączanie i wyłączanie oraz braku podatności na skoki napięcia. Każdy wie, jak kruche są żarówki. Diody LED są wykonane tak solidnie, że ich transport jest bardzo łatwy. Nie straszne im ekstremalne temperatury.

Nowoczesne diody LED wspaniale nadają się do użytku domowego. Już teraz możesz pozbyć się prądożernych i mało efektywnych szklanych żarówek i zainwestować w oświetlenie przyszłości. Montować je można zarówno jako główne źródło światła w mieszkaniu, jak i stylowe podświetlenie mebli, schodów i innych elementów wystroju wnętrza. Diody LED warto zamontować w pokoju dziecięcym, ponieważ dają możliwość regulacji natężenia światła. Łagodne przygaszenie światła sprawi, że dziecko będzie spokojnie zasypiać, nie bojąc się już ciemności. Ale nie tylko natężenie można zmieniać. Oświetlenie diodowe może przybierać różne kolory światła. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest temperatura barwy pomieszczania dla samopoczucia i zdrowych oczu. Łagodne i ciepłe barwy światła potrafią skutecznie relaksować i nadawać mieszkaniu przytulny charakter. Chłodniejsze kolory wzmagają skupienie.

Na koniec trochę o producentach. Na polskim rynku zdecydowanie polecam firmy: Lug oraz Narva