Home » web_cat » Oświetlenie » Co koniecznie powinno towarzyszyć kominkowi z płaszczem wodnym? Jakie dodatkowe rzeczy warto zamontować?

Co koniecznie powinno towarzyszyć kominkowi z płaszczem wodnym? Jakie dodatkowe rzeczy warto zamontować?

Po dłuższych rozmyślaniach, dyskutowaniu za oraz przeciw nareszcie zdecydowaliśmy się na kominek z płaszczem wodnym. Jednak o czym pamiętać instalując go?
Nie można zapominać o założeniu naczynia przelewowego nad najwyżej umieszczoną częścią całej instalacji.

nowatorski kominek

Autor: Brasa
Źródło: Brasa
To takie zabezpieczenie na wypadek za dużego ciśnienia. Kominki tego typu muszą posiadać takie naczynie, do jakiego będzie wylatywał nadmiar wody podgrzanej. Takie naczynie jest otwarte, dlatego powstałe, za duże ciśnienie właśnie w tym miejscu się ulatnia. Czasem można kupić wkłady kominkowe z płaszczem wodnym /tlo razem z odpowiednio dobranymi już elementami, które pozwolą na zamontowanie takiego naczynia zbiorczego. Więcej informacji : ciekawe zdjecia
Instalując kominki z płaszczem wodnym trzeba pamiętać również o chłodnicy. Jest to urządzenie montowane wokół płaszcza wodnego. Zabezpiecza przed za dużą temperaturą wody w instalacji. Do tego typu wężownicy dopływa zimna woda, kiedy temperatura w płaszczu wodnym jest byt duża. Z tego typu chłodnicą montuje się też czujnik, jaki uruchamia przepływ zimnej wody do wężownicy schładzającej przy osiągnięciu maksymalnej temperatury. Zazwyczaj wynosi ona około dziewięćdziesiąt pięć stopni.
Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym powinny posiadać też dodatkowy zbiornik na ogrzaną wodę, akumulujący ciepło na zapas . Pojemnik – przetestuj w promocji pojemnik z otwieranym dnem – http://www.pojemniki-metalowe.com/pojemniki-z-otwieranym-dnem/ – ten zachowuje ciepło dzięki świetnej izolacji. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie ulatnia się bezpowrotnie nadmiar energii, a jest ona wykorzystywana w późniejszym czasie.

Z tego typu zakumulowanym zapasem ciepła prościej jest również utrzymać komfortową temperaturę w pokojach, nawet gdy piec nie wykorzystuje całej swojej mocy. Miejmy powyższe rady na uwadze zakładając tego typu kominek w swoim domu.