Home » web_cat » Elektronika w domu » W jaki sposób się rozwijała na przestrzeni lat technologia zapisywania informacji na płytkach, jakie możliwości oferuje blu ray.

W jaki sposób się rozwijała na przestrzeni lat technologia zapisywania informacji na płytkach, jakie możliwości oferuje blu ray.

Jednym z bardzo dużych przełomów jeśli chodzi o zapisywanie danych było zaprojektowanie płyty CD. Wówczas się okazało, że na świecie się pojawił nośnik bardzo wygodny w użyciu, bezpieczny a równocześnie znacznie pojemniejszy w porównaniu z tradycyjnymi dyskietkami.

Początkowo zwykłe płyty CD umożliwiały zapisanie niecałych 700 MB danych, co wówczas w zupełności wystarczało. Lecz technologiczny postęp bez przerwy szedł do przodu, więc i metoda zapisywania na płytkach cały czas się ulepszała. W pewnej chwili ukazały się płyty lg dvd, okulary okulary z kamerą 3D które pozwalały na zapis na jednej stronie prawie dziesięć razy większą ilość inFormacji od zwykłego CD. Jednak nie był to koniec nowinek, ponieważ obecnie na lg blu ray zmieści się aż 25 GB danych, a przy dwustronnych płytkach będzie to aż 50 GB.
lg cinema 3d
Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com

Jak można się domyślić, z możliwości zapisu tak dużej liczby danych będą korzystać nie tylko właściciele komputerów, lecz również filmowy przemysł. Już DVD dawało możliwość zapisywania filmów w bardzo dobrej jakości, a najnowszy standard, czyli blu ray będzie dawał rewelacyjną jakość. I do tego właśnie między innymi jest wykorzystywany, gdyż lg cinema 3d jest obecne w coraz większej liczbie mieszkań i domów. Podstawą zestawu kina domowego jest odpowiedni odtwarzaczach, na przykład niezwykle popularny jest model lg bd550 – kontynuuj.

Dodatkowo konieczny będzie markowy telewizor oraz zestaw głośnikowy.

Omawiane w tym artykule zagadnienia Cię intrygują? Jeśli tak, to kliknij ponadto tutaj – to bardzo wiarygodna treść (https://www.skomat-fotowoltaika.pl/) dla sympatyków tego typu tematyki.

Jeśli się kupi markowe, dobre urządzenia, to faktycznie można się będzie zacząć czuć jak w prawdziwej sali kinowej.