Home » web_cat » Elektronika w domu » W jaki sposób się rozwijała na przestrzeni lat technologia zapisywania informacji na płytkach, jakie możliwości oferuje blu ray.

W jaki sposób się rozwijała na przestrzeni lat technologia zapisywania informacji na płytkach, jakie możliwości oferuje blu ray.

Jednym z bardzo dużych przełomów jeśli chodzi o zapisywanie danych było zaprojektowanie płyty CD. Wówczas się okazało, że na świecie się pojawił nośnik bardzo wygodny w użyciu, bezpieczny a równocześnie znacznie pojemniejszy w porównaniu z tradycyjnymi dyskietkami.

Początkowo zwykłe płyty CD umożliwiały zapisanie niecałych 700 MB danych, co wówczas w zupełności wystarczało. Lecz technologiczny postęp bez przerwy szedł do przodu, więc i metoda zapisywania na płytkach cały czas się ulepszała. W pewnej chwili ukazały się płyty lg dvd, okulary okulary z kamerą 3D które pozwalały na zapis na jednej stronie prawie dziesięć razy większą ilość inFormacji od zwykłego CD.

Masz ochotę wiedzieć więcej z owego intrygującego zagadnienia? Zatem najlepiej trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to cyfrowy model terenu z drona i przeloguj się do następnej witryny.

Jednak nie był to koniec nowinek, ponieważ obecnie na lg blu ray zmieści się aż 25 GB danych, a przy dwustronnych płytkach będzie to aż 50 GB.

lg cinema 3d

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com

Jak można się domyślić, z możliwości zapisu tak dużej liczby danych będą korzystać nie tylko właściciele komputerów, lecz również filmowy przemysł. Już DVD dawało możliwość zapisywania filmów w bardzo dobrej jakości, a najnowszy standard, czyli blu ray będzie dawał rewelacyjną jakość. I do tego właśnie między innymi jest wykorzystywany, gdyż lg cinema 3d jest obecne w coraz większej liczbie mieszkań i domów. Podstawą zestawu kina domowego jest odpowiedni odtwarzaczach, na przykład niezwykle popularny jest model lg bd550 – kontynuuj.

Dodatkowo konieczny będzie markowy telewizor oraz zestaw głośnikowy. Jeśli się kupi markowe, dobre urządzenia, to faktycznie można się będzie zacząć czuć jak w prawdziwej sali kinowej.