Home » Technologia LED » Ciekawe produkty led

Ciekawe produkty led

Urok wnętrz mieszkania czy domu albo ogród można wspaniale podkreślić wykorzystując różnego rodzaju oświetlenie. Obecnie wybór jest tak ogromny, technologia oświetlenia tak rozwinięta, że możemy uzyskać efekt zapierający dech w piersiach. Od kilku lat powoli odchodzi się od zakładania w pomieszczeniach jednego, górnego źródła światła. Oczywiście wszelkiego rodzaju żyrandole nadal są w ofercie i nigdy z niej nie znikną, ale na popularności zyskało oświetlenie punktowe. Wykorzystuje się halogeny, diody LED, lampy stojące. Mamy ogromną dowolność i możemy zrobić właściwie wszystko.

Warto przy projektowaniu oświetlenia skorzystać z pomocy specjalisty w tej dziedzinie. Gdy zabierzemy się za to we własnym zakresie grozi nam, że przedobrzymy. Za dużo różnych źródeł światła to chyba nawet gorzej niż za mało. Profesjonalny projektant uważnie obejrzy miejsca, które chcemy oświetlić – dom czy ogród, dobierze odpowiednie materiały i dokładnie rozrysuje cały projekt, tak że elektryk nie będzie miał kłopotu z rozprowadzeniem kabli czy montowaniem odpowiednich elementów na właściwych miejscach.

Wykorzystujmy nowoczesne rozwiązania. Jeżeli tylko pasują do naszego wnętrza, warto zamontować taśmy czy paski LED. To ciąg diod zamontowanych na taśmie właśnie, więc nie trzeba ich montować pojedynczo, co jest szczególnie ważne, gdy chcemy na przykład umieścić je w listwie pod sufitem.

Technologia LED sprawdzi się także w oświetleniu zewnętrznym. W ten sposób świetnie można podkreślić ciekawe miejsca w ogrodzie. Naświetlacz LED umieszczony na przykład na podjeździe, czy w okolicy huśtawki lub ulubionego, pięknego drzewa wyeksponuje w nocy odpowiednie elementy.

Możemy wykorzystać także panel LED. A nawet więcej niż jeden. Odpowiednio umieszczony może pomóc doświetlić zbyt ciemny fragment wnętrza czy podwórka. Pamiętajmy jednak, żeby do prac montażowych zatrudnić dobrego fachowca. Jeżeli montujemy dużą ilość świateł niezwykle istotne jest bezpieczeństwo, łatwość dostępu i porządek we wszystkich kablach. Oczywiście prace muszą zostać wykonane solidnie, żeby nie okazało się, że w miesiąc po zamontowaniu będziemy rozkuwać ścianę w poszukiwaniu jakiegoś wadliwego przewodu.

Oświetlenie jest bardzo ważne we wnętrzach jak i w ogrodzie. Dobrze dobrane może dodać wiele uroku, wyeksponować najładniejsze elementy i jednocześnie pozwoli ukryć te mniej reprezentacyjne. Poradźmy się projektanta oświetlenia, a z pewnością będziemy usatysfakcjonowani.