Home » web_cat » Oświetlenie » Trendy w oświetleniu

Trendy w oświetleniu

Oświetlenie w domu jest przynajmniej tak samo istotne jak sprzęty. Nie wyobrażamy sobie raczej funkcjonowania bez światła. Z tej racji właśnie na wybranie różnego typu lamp do domu przeznaczamy niezwykle dużo czasu. Powinniśmy w związku z tym wiedzieć, jakie są aktualnie trendy w oświetleniu.

Jakie oświetlenie wybieramy?

jadalnia   slider

Autor: Dekoral
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/zielone_wzgorze.jpg

W naszym kraju nadal najczęściej wybieranym rozwiązaniem są lampy sufitowe (na tej stronie: galeriaoswietlenia.pl/cat/oswietlenie-sufitowe/80_67 żyrandol i ewentualnie czasami inne źródła światła. Powinniśmy jednakże poprzyglądać się bliżej innym rodzajom oświetlenia. Szczególnie w nowoczesnych pomieszczeniach można zrezygnować z jednego głównego źródła światła na rzecz choćby paru ustawionych w rogach pokoju lamp oświetlających konkretne fragmenty pomieszczenia. Możemy skusić się również na kilka czy kilkanaście lampek halogenowych rozmieszczonych na całym suficie. Wszystko uzależnione jest wyłącznie od charakteru pomieszczenia.

Delikatne oświetlenie sypialni

Dla każdego z nas bardzo ważnym pomieszczeniem w domu jest sypialnia. I tutaj ze światłem możemy poszaleć. Zwykłe lampki nocne (odwiedź ten link: ciekawe propozycje) ustawiane na nocnych stolikach powociekawe propozycjerzez lampki montowanym na przykład w zagłówku łóżka, albo wprost do ściany nad łóżkiem. Można również wybrać duże lampy stojące i zrezygnować z nocnych stolików. Opcji jest bardzo wiele. Pamiętajmy tylko, że w sypialni doskonale zdaje egzamin ciepłe, przytłumione światło. To powinno być miejsce relaksu, więc nikt nie chce mieć tam szpitalnego czy stołówkowego światła.

Światło do kuchni

Kuchnia jest miejscem, gdzie wszyscy domownicy spotykają się w trakcie posiłków, aby pogadać, wymienić się wrażeniami z całego dnia. Miejsce to ma zachęcać do przebywania, w związku z tym i światło jest ważne. Lampy do kuchni (spójrz koniecznie: na tej stronie) muszą dawać dość mocne światło, lna tej stroniey zastanowić się nad odpowiednim umieszczeniem lamp. Jedna lampa przy suficie nie zda egzaminu. Będziemy zasłaniać sobie światło w czasie gotowania, nie będzie intymności i spokojnego klimatu. Z tego powodu lepiej jedną lampę powiesić nad stołem, a nad blatami roboczymi założyć parę mniejszych lampek. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale.