Home » web_cat » Oświetlenie » Dobieramy właściwe oświetlenie do nowego mieszkania

Dobieramy właściwe oświetlenie do nowego mieszkania

Oświetlenie jest niezwykle ważnym elementem wykończeniowym pomieszczeń. Jego wybór oparty jest zazwyczaj na względach estetycznych. Jednak aranżację oświetleniową powinniśmy zaprojektować tak, aby w mieszkaniu czuć się komfortowo. Lampy do kuchni są niezwykle ważne. By w kuchni pracowało się wygodnie, warto postawić na kilka punktów oświetlenia. Oprócz głównej lampy, oświetlającej pomieszczenie, dobrze jest pomyśleć o oświetleniu dodatkowym, które oświetli przestrzeń roboczą.

żyrandol

Autor: Dmitry Boyarin
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy pamiętać, że główne lampy do kuchni powinny dawać rozproszone światło, które nie będzie męczyło wzroku nawet przy dłuższym przebywaniu w pomieszczeniu Dla efektów dekoracyjnych, można postawić na taśmy z żarówkami LED, które dodadzą uroku całemu wnętrzu. Podczas przebywania w kuchni będziemy potrzebowali doświetlenia kilku punktów, stąd oprócz jednego – głównego światła, stawiamy także na to, aby najważniejsze miejsca, które wykorzystujemy w codziennych czynnościach były odpowiednio rozjaśnione, kiedy jest to potrzebne.

Ponieważ w kuchni dosyć łatwo o zanieczyszczenia, najlepiej postawić na elementy, które szybko będzie można wyczyścić. Nieco odmienne zadanie czeka nas, kiedy wybieramy żyrandol do salonu (zobacz na Lampy i Lampki). Oferta dostępna na rynku jest bardzo bogata. Lampy wiszące do salonu powinny tworzyć całość z wnętrzem a jednocześnie nadawać mu niepowtarzalnego charakteru. Bardzo istotne jest to, by żyrandol do salonu był nie jedynie okazały, ale także pasował do rozmiarów pomieszczenia. Zbyt wielki w niewielkim pomieszczeniu nie tylko będzie dawał meczące dla oczu oświetlenie, lecz też przysłoni całość wnętrza.

Lampy wiszące do salonu najlepiej wyglądają w przestronnych pomieszczeniach (przykłady lamp wiszących). Żyrandole nie koniecznie muszą być bardzo ozdobne. Dla osób ceniących minimalizm, proponuje się na przykład matowe żyrandole produkowane z papieru.

Jak uważasz? Czy omawiany temat jest pasjonujący? Jeśli tak, to w odniesieniu do publikowanego problemu poznaj szczegóły (http://grandpol.de/index.php/produkty/alu-fenster-und-tuer) tu.

Złą decyzją może okazać się kupno oświetlenia przed zaplanowaniem i chociaż częściowym wyposażeniem wnętrza. Bez znaczenia czy jest to kuchnia czy pokój, oświetlenie powinno być ostatnim etapem wykończenia, wówczas bowiem mamy pewność jaki rodzaj oświetlenie będzie odpowiedni do umeblowania oraz jaki zapewni najlepsze światło dla wnętrza zaaranżowanego w dany sposób.