Home » web_cat » Elektronika w domu » Fotografujmy!Róbmy zdjęcia!. Zatrzymujmy godne zapamiętania momenty w obrazach.

Fotografujmy!Róbmy zdjęcia!. Zatrzymujmy godne zapamiętania momenty w obrazach.

Udane zdjęcia ze wspólnych wakacji czy rodzinnych imprez to najlepsza pamiątka, jaką możemy sprawić sobie i swoim bliskim. Dzięki nim będziemy mogli w każdej chwili wrócić do wspaniałych momentów z przeszłości i przypomnieć sobie szczegóły, które już zdążyły ulecieć z naszej pamięci.

olympus sz-30mr
Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com
wycinanie laserowe
Autor: Maciej Wojnicki
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiejsza technika umożliwia nam uwiecznianie w doskonałej jakości. Dawno już minęły czasy lekkich czarnych aparatów na kliszę, które nie dawały możliwości podejrzenia zrobionych ujęć i groziły naświetleniem wszystkich kadrów. W większości przypadków ludzie przywozili z wycieczki 24 lub 36 zdjęć, bo tyle klatek miał najczęściej film. Wiele z nich przepadło na skutek nieumiejętnego otwierania aparatu i wyjmowania kliszy. Prawdziwym przewrotem w fotografii okazało się wejście na rynek|Prawdziwą rewolucję w fotografii spowodowało wejście na rynek pierwszych aparatów cyfrowych. Ich przewaga zasadzała się na dwóch rzeczach: możliwości zrobienia niczym nieograniczonej ilości zdjęć oraz opcji ich natychmiastowego podglądu. Rozwój technologii jest tak szybki, że współczesne smartfony wyposażone są w aparaty o lepszych parametrach niż te, które cechowały pierwsze dostępne na rynku cyfrówki. Dzisiaj w sprzedaży dostępne są ultranowoczesne aparaty, które umożliwiają nam nie tylko robienie wysokiej jakości zdjęć i kręcenie filmów, ale również ich bezprzewodowe przekazywanie na dysk komputera. Większość z nich posiada doskonały zoom optyczny oraz daje użytkownikom możliwość korzystania z kilku oryginalnych filtrów. Wśród zapalonych fotografów szczególną popularnością cieszy się marka Olympus i jej sztandarowe modele: Olympus SZ-10, Olympus SZ-30MR czy Olympus Tough. najlepszy panasonic dmc-fz18

Pierwszy ze wspomnianych modeli to klasyczny kompakt, drugi to aparat stworzony z myślą o podróżnikach.

Zainteresowała Cię przedstawiana problematyka? Przeczytaj zatem poza tym ten ważny tekst – to też bardzo pomocne źródło informacji.

Model Though z kolei charakteryzuje się wyjątkową odpornością na wstrząsy. Wielką konkurencję dla produktów firmy Olympus stanowi model Panasonic DMC-FZ18.