Home » web_cat » Elektronika w domu » Krótka charakterystyka najnowszych modeli procesorów, jakie się ukazały w ostatnim czasie dla serwerów.

Krótka charakterystyka najnowszych modeli procesorów, jakie się ukazały w ostatnim czasie dla serwerów.

Wielu osobom komputery będą się kojarzyć ze zwykłymi laptopami albo PC-tami, jakie w większości domów i biur się znajdują. Lecz w przemysłowych zastosowaniach wykorzystuje się również różnego rodzaju serwery, na których instalowane jest oprogramowanie użytkowe.

intel xeon e5-1620

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
internetowy

Autor: Matt Eagles
Źródło: http://www.flickr.com

Takie serwery mogą kosztować wielokrotnie więcej, niż normalne komputery, ale to będzie wynikać z tego, że mają znacznie lepsze jakościowo komponenty, dedykowane do tego, żeby dawać sobie radę w przemysłowych zastosowaniach.

To jest bardzo interesująca problematyka i dobrze byłoby ją poznać bliżej, zatem bez wahania sprawdź szczegóły w źródle (c-l.pl/kategoria-produktu/materialy-rdzeniowe/przekladki-pp/), który znajduje się tutaj.

Między innymi wytwórcy procesorów dedykują do nich specjalne serie, trochę się jednak różniące od tego, co montuje się w zwykłych komputerach. Na przykład w ostatnim czasie Intel zaproponował nową serię serwerowych okładów, pośród których najtańszą wersją jest intel xeon e5-1620 – co myślisz o intel xeon e5-1620.

pudełko na prezent

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
Układ ten jest przeznaczony do konfiguracji jedno-procesorowej, tak samo jak jego wydajniejszy brat czyli intel xeon e5-1650. Obie te konstrukcje są bardzo mocne, zawierają dużą ilość rdzeni i pamięci podręcznej i wszystko wskazuje na to, że będą często kupowane przez klientów.

Na pewno interesują Cię inne newsy (http://lombardpiaseczno24h.pl/). Z chęcią zachęcamy Cię do naszego następnego tekstu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Trzeba tylko wejść w link.

Z kolei do maszyn dwuprocesorowych dedykowany jest układ intel xeon e5-2620 – gdzie kupię intel xeon e5-2620. Podobnie jak jego prezentowani przed chwilą bracia ma on bardzo mocne parametry, dzięki czemu powinien sobie doskonale radzić w zastosowaniach biznesowych.

Jeżeli ktoś potrzebował nie będzie aż tak mocnych jednostek, to może się zdecydować na układ intel z77. Serwer zbudowany w oparciu o niego bez problemów sobie poradzi z obsłużeniem oprogramowania nawet w firmach średniej wielkości.