Home » web_cat » Elektronika w domu » Foremki do pieczenia ciast

Foremki do pieczenia ciast

Dopiero, co na rynku ukazały się nowiusieńkie formy do pieczenia. Innowacją nie są kształty form, lecz materiał, z jakich zostały wykonane, czyli silikon. Wymysł ten stał się bardzo ceniony za granicą i w ten sposób bawi w wielu domach. W Polsce foremki te dopiero co zaczęły wchodzić do naszej kuchni.

Czajnik ceramiczny
Surowiec ten nie ma niestety w naszym kraju, aż tylu wielbicieli, albowiem dużo osób ma wielkie zastrzeżenia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo korzystania. Opór ten jest całkiem nieuzasadniony, ponieważ silikon wykorzystany do wyprodukowania form jest sprawdzony i jak najbardziej niezagrażający zdrowiu. Formy silikonowe od posiadają ogromną możliwość wyprzeć pospolite formy do ciast, a to wszystko dzięki wyjątkowo praktycznym cechom silikonu, które zaprezentujemy w tym artykule.

Pierwszym plusem form silikonowych jest ich sprężystość. Foremki są bardzo sprężyste i nietwarde, co powoduje, że można je zamieścić gdziekolwiek, nie wymagają (tak jak blaszane formy) wiele miejsca. Taka foremka, nie tracąc swojego fasonu, może być złożona i umieszczona w jakiejkolwiek szafce. Właściwość ta jest bardzo ceniona przez osoby mieszkające w kawalerkach i mające niewielkie kuchnie.

Drugą zaletą tych form jest to, iż w większości przydają się one nie tylko do pieczenia w sporych temperaturach, ale również do ochładzania i mrożenia. Na rynku dostępne są silikonowe formy do lodu o różnych kształtach i gabarytach. Nietwardy silikon dzięki elastyczności pozwoli w łatwy i prędki sposób wyciągnąć z foremek zawartość.

Najistotniejszą zaletą silikonowych foremek są właściwości nieprzywierające. Forma silikonowa nie musi być posmarowana tłuszczem, ani obsypana bułką tartą czy mąką. Wystarczy gotową masę z surowym ciastem wlać wprost do formy. Formy silikonowe do pieczenia są pod tym względem niezastąpione. Dzięki właściwościom nieprzywierającym silikonowe formy są też łatwe do oczyszczania.

Na rynku do nabycia są różnorodne rozmiary i kolory silikonowych form. Foremki silikonowe można zakupić zarazem do ciasteczek, babeczek, tarty jak i wielu, wielu innych wypieków. Silikonowa forma do tarty]pozwoli na wyciągnięcie wypieku bez rozdrobnienia delikatnego ciasta. Silikonowe formy na mufinki absolutnie wyśmienicie pozwalają wyjąć gotowe, świeżutkie ciasteczka.

Silikonowe formy są wyjątkowo ekonomiczne, gdyż gwarantują korzystniejszą cyrkulację powietrza i minimalizują czas pieczenia. Pozwala to zaoszczędzić prąd, a co za tym idzie też pieniądze. Silikonowy materiał zapewnia równomierne pieczenie, co daje gwarancję udanego wypieku.

Podsumowując silikonowe formy są przydatne, ekonomiczne, mocne oraz bezpieczne w użyciu. Zapraszamy na zakupy .

Źródło: Garneczki