Home » web_cat » Oświetlenie » Energooszczędny LED

Energooszczędny LED

Diody LED wyróżniają się długim czasem eksploatacji w stosunku do pozostałych źródeł oświetlenia. Praktyczny czas życia to czas wyznaczający pracę diody ledowej, po jakim jej jasność zredukuje się do 70% wartości wstępnej – to prawie 30000 godzin! Nie dziwi zatem, że diody ledowe są coraz powszechniej stosowane. Pomimo ich wciąż jeszcze niemałych cen uaktualnienie oświetlenia na najnowocześniejsze żarówki ledowe jest nadzwyczaj intratną inwestycją. Szczególnie że coraz większa liczba gmin w ogromnej mierze bierze na siebie finansowanie inwestycji LED.

Diody LED
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Powszechna troska o względy finansowe a także środowiskowe powoduje nieodzowność stosowania najnowocześniejszych rozwiązań niosących za sobą ogromny potencjał ekonomiczny. Jednym z preferowanych podejść modernizacji oświetlenia jest zastosowanie żarówek ledowych. Wszelkie źródła światła starego wariantu charakteryzują się wydajnością na poziomie 40 proc.

Ok. 50 proc. wyzyskiwanej energii jest trwoniona. Na skutek technologii LED można tego uniknąć, zyskując bardzo wysoką wydajność oraz relatywnie krótki czas zwrotu poniesionych nakładów.

Oświetlenie LED używane jest obecnie już nie tylko do oświetlania dróg i autostrad jak też dużych budowli użyteczności publicznej takich jak przedszkola, ambulatoria, muzea, do podświetlania wielkich tablic reklamowych i innych reklam ale dodatkowo coraz więcej osób stosuje je w budynkach prywatnych.

Oświetlenie to może używane być z sukcesem tak wewnątrz jak

oświetlenie led
Autor: Omar Bárcena
Źródło: http://www.flickr.com

także na zewnątrz budowli. Atrakcyjne rozwiązania odnajdujemy w dzisiaj aranżowanych ogrodach jak też ogrodach. Oświetlenie LED służy tam nie jedynie do podświetlania podjazdów i drożyn, ale również służy dekoracji ogrodów. Rewelacyjnie taką rolę spełniać będą dekoracyjne węże świetlne.

Szerokie wykorzystanie mają też diody LED w reklamie – podświetlają wielkie nowoczesne tablice reklamowe, czyli tzw. telebimy. Również współczesne urządzenia elektroniczne pełne są diod ledowych. Są to dla przykładu nowoczesne telewizory, monitory do komputera, tablety, smartfony a także urządzenia przemysłowe takie jak jednostki centralne, modemy. Oświetlenie LED nierzadko wykorzystywane jest także do wyeksponowania całych domów, często pereł architektury.