Home » web_cat » Dobre instalacje » Omówienie grzałek patronowych. Upewnij się co o nich wciąż nie wiesz.

Omówienie grzałek patronowych. Upewnij się co o nich wciąż nie wiesz.

Sklep internetowy oferuje zakup grzałek patronowych. Grzałki patronowe to wysokowydajne elementy grzejne o specjalnej budowie. Małe wymiary połączone z wysoką pojemnością cieplną grzałek, pozwalają na emisję znacznej ilości ciepła ze stosunkowo niewielkiej powierzchni.Jednostronne zasilanie ułatwia zabudowę grzałki w niewielkiej przestrzeni roboczej, ale też upraszcza instalację zasilającą. Zastosowanie najlepszych tworzyw, najostrzejsze kryteria projektowania jak i produkcji, zapewniają wysoką jakość do najbardziej wyzywających zastosowań.Grzałki patronowe gwarantują bardzo dobry transfer ciepła, stabilną temperaturę jak i odporność na korozję nawet w wysokich temperaturach.

grzałki

Autor: Toshiyuki IMAI
Źródło: http://www.flickr.com
Grzałki patronowe są to części o specjalnej strukturze, umożliwiającej transfer dużej ilości ciepła z małej powierzchni.

Chcemy rozwiać wszelkie Twoje wahania i dostarczyć Ci następne i interesujące wątki. Zatem ciekawa kwestia (http://bsinspekcja.pl/kontakt/) czeka na Ciebie w tym linku.

Najczęściej stosowane są do form z metalu.Na ceramicznym rdzeniu ulokowanym w środku w osi grzałki owinięty jest drut oporowy ze stopu niklowo-chromowego. Całość zlokalizowana jest w rurze osłonowej, stworzonej zazwyczaj ze stali nierdzewnej. Powierzchnia między rurą a samym elementem grzejnym, napełnia natomiast sproszkowany, sporo zagęszczony surowiec izolacyjny, którym jest MgO. Zagęszczenie surowca izolacyjnego wpływa na zmniejszenie podatności dielektrycznej i jednocześnie polepsza odprowadzanie rodzącego się ciepła, przez co możliwe jest szybkie nagrzewanie się ośrodka.

Zaintrygowały Cię wątki zawarte w tym wpisie? Na pewno spodoba Ci się też dodatkowe czytanie. Nie ociągaj się zatem i wejdź do następnej witryny.

Płaszcz metalowy, stworzony ze stali nierdzewnej jest skrupulatnie oszlifowany, co daje niezmienny wymiar średnicy na całej powierzchni grzałki, i tym samym zapewnia bardzo dobry kontakt z powierzchnią ogrzewaną i skuteczniejsze przekazywanie ciepła – kliknij.
Grzałki patronowe mogą również posiadać wbudowaną na stałe termoparę, dzięki której znajdują zastosowanie w strukturach, w których z powodu ograniczonego miejsca nie może być użyty niezależny element pomiaru temperatury. Grzałki tego rodzaju niezwykle często pracują w dopasowanych gniazdach form z metalu lub stempli do pieczętowania albo zgrzewania w maszynach pakujących.

Grzałki rurkowe

Autor: www.centro-therm.pl
Źródło: www.centro-therm.pl
By złożyć zamówienie na grzałki patronowe, należy podać takie informacje jak: temperaturę pracy; długość grzałki, napięcie, rodzaj zakończenia, surowiec płaszcza zewnętrznego. Grzałki wykonywane są ze stali żaroodpornej lub mosiądzu. Element grzejny to drut oporowy zlokalizowany w ceramice oraz uzupełniony MgO. Istnieje także możliwość wykonania grzałki patronowej z wyprowadzeniem z boku oraz wykonanie mocowania mechanicznego w postaci tulejki lub innego elementu mocującego wg. zamówienia.