Home » web_cat » Oświetlenie » Jak prawidłowo pielęgnować szklane meble

Jak prawidłowo pielęgnować szklane meble

Nawierzchnie ze szkła są na nieszczęście bardzo podatne na zarysowania, w takim wypadku konserwacja rozpoczyna się od codziennego użytku. Odciążyć tu mogą podstawki do ochrony szkła.

Właściwy specyfik polerujący do szkła w zestawieniu z delikatną

Wnętrze

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

szmatką pomoże uniemożliwić powstawaniu pręg podczas porządkowania. Ważne jest natomiast, aby przed rozpoczęciem polerowania pozbyć się z blatu szklanego wszelkie okruchy, jakie mogą sprawiać powstawanie zarysowań.

Ławy ze szkła stały się ostatnio niezwykle popularne. Wyglądają bardzo ładnie i szykownie. Mebel (https://www.meblemagnat.pl/materace-piankowe) taki, sprawiający wrażenie lekkiego i subtelnego, nie przygnębi pomieszczenia, w którym go umiejscowimy, dzięki czemu mogą się na nią zdecydować posiadacze niewielkich salonów.

Pozytywem mebli szklanych jest z pewnością ich nieszablonowość i uznany wygląd (meble ze szkła pod sprzęt audio). Wyznaczają świetną dekorację pomieszczenia, w którym się znajdują. Nie wydają się masywne i toporne, jak to może być w wypadku szablonowych drzewnych mebli. Nadzwyczajnie będą się przedstawiały nie tylko w malutkich pomieszczeniach, lecz również w rozległych wnętrzach. Ława szklana czyści się dosyć prędko i prosto, wystarczy zastosować preparat do szyb, a dalej przetrzeć mebel (https://www.meblemagnat.pl/materace-kieszeniowe) suchą szmatką.

Kobieta

Autor: symmetry_mind
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba niemniej mieć na uwadze, że winniśmy to robić nadzwyczaj często, gdyż widać na nim najdrobniejsze zabrudzenie, bądź odcisk palca. O wiele łatwiejsze w utrzymaniu higieny są blaty ze szkła równego, te skonstruowane z matowego wypadają pod tym względem o sporo gorzej, gdyż nader trudno wyczyścić je bez pozostawienia nieładnych pręg. Furorę robią blaty stworzone z ciemnego szkła, jeżeli jednak zdecydujemy się na taki wariant, musimy liczyć się z tym, że osadzający się kurz będzie na nim wyjątkowo dostrzegalny.

Szklane meble najlepiej nadają się do lokalizacji rzadziej stosowanych. Do jadalni, czy kuchni, odpowiedniej kupować stół drewniany. Powinniśmy za to kupić malutki stolik ze szklanym blatem do salonu, ażeby pić przy nim czasami kawę, lub skonsumować wspólnie z poproszonymi gośćmi imieninowe ciastko. Ława ze szkła będzie wówczas doskonałą dekoracją naszego mieszkania.