Home » web_cat » Oświetlenie » Z jakiego oświetlenie skorzystać w magazynach? Które będzie najlepsze? Jaki w tym zakresie jest wybór?

Z jakiego oświetlenie skorzystać w magazynach? Które będzie najlepsze? Jaki w tym zakresie jest wybór?

W całkiem sporej grupie nowych projektów, także i w obrębie oświetlania magazyny, właściciele by obniżyć koszty decydują się na konwencjonalne rozwiązania. Czy to dobrze? Tak naprawdę, wykorzystywanie w chwili obecnej rozwiązań bazujących na takich klasycznych rozwiązaniach powoduje tylko i wyłącznie wzrost kosztów użytkowania. Na co w związku z tym się zdecydować?

Gdy

magazyn

Autor: Litage Publishing
Źródło: http://www.flickr.com

chodzi o oświetlenie magazynu, to za każdym razem musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy alejkę między regałami traktować jak magazyn, czy może bardziej jako przejście komunikacyjne? Warto zobaczyć: TRILUX. Jak jasne musi w takim miejscu być światło, określać powinna norma PN-EN 12464-1. Mówi, że minimalne natężenie oświetlenia musi być na poziomie 150lx. Trzeba zacząć od tego, iż podstawową oprawą, jaką używa się w zakładach przemysłowych, jest taka hermetyczna 2x58W. Jest ona uniwersalną oprawą, a to dlatego, że występuje całkiem dobry stopień szczelności, natomiast przy tym niski koszt jednostkowy oprawy.

magazyn

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to więc dosyć powszechne oświetlenie przemysłowe, występuje w halach produkcyjnych, magazynach czy pomieszczeniach socjalnych – . Natomiast, wraz z rozwojem źródeł wysokoprężnych na rynek weszły oprawy w typie High-Bay. Z tego względu to kolejny, coraz bardziej popularny rodzaj opraw, które służą głównie do oświetlania większych magazynów, hal z miejscami produkcyjnymi o dość dużych wysokościach.

Dzięki sporej liczby światła, którą emituje oprawa możliwe jest zmniejszenie ilości punktów świetlnych. Przedstawione wyżej metody są dobre i bardzo popularne, ale z roku na rok więcej firm decyduje się na coś nowego – na oprawy LED. Rozwój technologii LED w temacie oświetlenia sprawił, iż nie tylko w mieszkaniach wykorzystywane są takie lampy, lecz również i w przemyśle.

Jeżeli masz pewność, że dane na omawiany wątek okażą się dla Ciebie przydatne, to wejdź na sensowny serwis www, który zapewne takie wiadomości posiada.

Tego rodzaju oświetlenie posiada wielkie plusy. Co istotne, możemy sterować optyką tak, żeby wytwarzane światło skupiało się w miejsce, w jakim rzeczywiście jest nam potrzebne. Oprócz tego bardzo wysoka sprawność pozwoliła ograniczyć ilość opraw. Jak więc widzimy, takie rozwiązanie okazuje się niesamowicie interesujące, a z pewnością także nie dziwi, że coraz więcej osób się na nie decyduje.