Home » web_cat » Oświetlenie » Z jakiego oświetlenie skorzystać w magazynach? Które będzie najlepsze? Jaki w tym zakresie jest wybór?

Z jakiego oświetlenie skorzystać w magazynach? Które będzie najlepsze? Jaki w tym zakresie jest wybór?

W całkiem sporej grupie nowych projektów, także i w obrębie oświetlania magazyny, właściciele by obniżyć koszty decydują się na konwencjonalne rozwiązania. Czy to dobrze? Tak naprawdę, wykorzystywanie w chwili obecnej rozwiązań bazujących na takich klasycznych rozwiązaniach powoduje tylko i wyłącznie wzrost kosztów użytkowania. Na co w związku z tym się zdecydować?

Gdy
magazyn
Autor: Litage Publishing
Źródło: http://www.flickr.com

chodzi o oświetlenie magazynu, to za każdym razem musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy alejkę między regałami traktować jak magazyn, czy może bardziej jako przejście komunikacyjne? Warto zobaczyć: TRILUX. Jak jasne musi w takim miejscu być światło, określać powinna norma PN-EN 12464-1. Mówi, że minimalne natężenie oświetlenia musi być na poziomie 150lx. Trzeba zacząć od tego, iż podstawową oprawą, jaką używa się w zakładach przemysłowych, jest taka hermetyczna 2x58W. Jest ona uniwersalną oprawą, a to dlatego, że występuje całkiem dobry stopień szczelności, natomiast przy tym niski koszt jednostkowy oprawy.

Opublikowane w tym tekście informacje są rzeczywiście godne uwagi, jednak kliknij też ten użyteczny wpis (http://lemonroom.pl/fototapety-33-powiekszajaca-przestrzenna.html) – on zapewne również Cię zaciekawi.

magazyn
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to więc dosyć powszechne oświetlenie przemysłowe, występuje w halach produkcyjnych, magazynach czy pomieszczeniach socjalnych – . Natomiast, wraz z rozwojem źródeł wysokoprężnych na rynek weszły oprawy w typie High-Bay. Z tego względu to kolejny, coraz bardziej popularny rodzaj opraw, które służą głównie do oświetlania większych magazynów, hal z miejscami produkcyjnymi o dość dużych wysokościach.

Dzięki sporej liczby światła, którą emituje oprawa możliwe jest zmniejszenie ilości punktów świetlnych. Przedstawione wyżej metody są dobre i bardzo popularne, ale z roku na rok więcej firm decyduje się na coś nowego – na oprawy LED. Rozwój technologii LED w temacie oświetlenia sprawił, iż nie tylko w mieszkaniach wykorzystywane są takie lampy, lecz również i w przemyśle.

Tego rodzaju oświetlenie posiada wielkie plusy. Co istotne, możemy sterować optyką tak, żeby wytwarzane światło skupiało się w miejsce, w jakim rzeczywiście jest nam potrzebne. Oprócz tego bardzo wysoka sprawność pozwoliła ograniczyć ilość opraw. Jak więc widzimy, takie rozwiązanie okazuje się niesamowicie interesujące, a z pewnością także nie dziwi, że coraz więcej osób się na nie decyduje.