Home » web_cat » Elektronika w domu » Kup dobry czajnik elektryczny

Kup dobry czajnik elektryczny

czajnik elektryczny

Autor: Bugatti
Źródło: Bugatti

Bezprzewodowy czajnik elektryczny ułatwia życie. W kilka chwil zagotuje wodę, a poza tym nie trzeba go pilnować. Jest ich tak dużo, a ceny różnią się od siebie – czym więc kierować się, kupując czajnik? To intensywnie wykorzystywany sprzęt, dlatego warto wybrać markowy.

Wybierając czajnik elektryczny, sugerujemy się tym, czy nam się podoba – nie da się ukryć, że musi być ładny. Na pewno na pierwszym miejscu powinno się stawiać jego funkcjonalność. Półki w sklepach są pełne różnych czajników, a ceny starują od kilkudziesięciu złotych. Firmowe czajniki albo tanie hipermarketowe – co jest godne uwagi?

Moc czajnika
Bardzo ważna jest moc czajnika. Musi się zmieścić między 1500 a 3000 W i wiąże się z tym, jaką ilość energii zużywa urządzenie, ale też, jak szybko gotuje wodę. Mocniejsze są szczególnie oszczędne, jeżeli za jednym razem potrzebujemy dużą ilość wody, np. gdzie jest więcej mieszkańców. Gdy częściej potrzebne są nam niewielkie ilości, czajnik o małej mocy będzie lepszym wyborem.

Mały czy duży czajnik?
Pojemność czajnika dopasujmy do swoich potrzeb. Singlom pewnie wystarczy nieduży czajniczek, a jeżeli lubimy przyjmować gości kawą, to dla bezpieczeństwa lepiej kupić 1,7 lub 2 l.

Bezpieczny czajnik
To oczywiste, że czajnik musi być zabezpieczony. Jest mnóstwo opowieści o urządzeniach, palących się nagle. Najprostsze zabezpieczenia to światło, które sygnalizuje, że czajnik gotuje wodę i samoczynne wyłączanie tuż po zagotowaniu.

Myślisz, że niezbędny będzie Ci kompleksowy raport (http://centrumwygody.pl/odkurzacz-centralny-raty) na ten trudny temat? Nadchodzimy ze wsparciem – dodatkowe wiadomości wyszukasz na naszej następnej witrynie.

Te lepsze mają blokadę włącznika, jeśli czajnik nie ma wody, blokadę klapy podczas pracy. Im więcej możliwości, tym lepiej.

Filtr i grzałki
Najtrwalsze są czajniki, z grzałką płytową – pozwalają gotować nawet filiżankę wody i są bardziej odporne na kamień. Najtańsze grzałki spiralne pracują ciszej, chociaż chętnie się psują. W tym przypadku należy uważać również na to, żeby woda przykrywała całą grzałkę. Prosty filtr z kolei to nylonowa siateczka, są także stalowe i najlepsze filtry węglowe. Nowoczesny czajnik może oczyścić wodę przed zagotowaniem.

Drogi czajnik często będzie z nami na dłużej, więc w efekcie jest oszczędnością, skoro nie wymieniamy. Kiedy już zrobimy analizę naszych potrzeb, dobrze jest zobaczyć aktualne promocje. Ja osobiście najczęściej sprawdzam . Wówczas decyduję czy w danym tygodniu opłaca się wybrać się do sklepu.