Home » web_cat » Dobre instalacje » Co będzie Ci potrzebne podczas, gdy będziesz montował instalację elektryczną w swoim mieszkaniu

Co będzie Ci potrzebne podczas, gdy będziesz montował instalację elektryczną w swoim mieszkaniu

Aby w każdym miejscu naszego domu był dostęp do elektryczności, już w trakcie budowy trzeba pamiętać o odpowiednim zamontowaniu sieci elektrycznej.

ospel.pl, baner06.2014
Co jest potrzebne przy budowie sieci elektrycznej
Najpierw trzeba pomyśleć, który producent osprzętu elektroinstalacyjnego dostarczy nam niezbędne materiały, w okazyjnej stawce. Producent osprzętu elektroinstalacyjnego (zobacz na stronie) zazwyczaj w swojej ofercie posiada osprzęt instalacyjny, w którego zakres wchodzą takie elementy jak: listwy elektroinstalacyjne, które wykorzystywane są do przeprowadzać i chronić przewody instalacji elektrycznej. Następne nieodzowne rzeczy to opaski kablowe, korytka kablowe, drabinki i kanały instalacyjne, kanały podłogowe, a także puszki instalacyjne, rury (poznaj rury z żeliwa sferoidalnego) termokurczliwe. Dodatkowo wyróżniamy urządzenia, które są montowane nadtynkowo, i takie które umieszczane są pod tynkiem. Nie można zapominać o wszelkich gniazdach, włącznikach i wtyczkach, bez których w przyszłości nie moglibyśmwłącznikach (polecamy http://www.nota-bene.com.pl/produkty/crystal/) naszego prądu. Rzeczą znajomą każdemu z całą pewnością są przedłużacze.

Najważniejsze podpowiedzi w czasie konstruowania instalacji elektrycznej
Nie jest to zagadnienie zaliczające się do najprostszych. Rozpoczynając układanie naszej instalacji elektrycznej należy dobrać punkty odpowiednio oddalone od okien jak również drzwi. Koniecznie za każdym razem należy montować ją horyzontalnie bądź wertykalnie. Montowanie instalacji elektrycznej po skosie jest błędem. Puszki instalacyjne są niezbędne do spajania przewodów, nie należy przykrywać ich tynkiem by w następnych latach w przypadku awarii łatwo można było do nich dosięgnąć. Należy mieć na uwadze, że w naszym domu występują miejsca wyjątkowo wrażliwe, kiedy mowa o prądzie.

Zwiększone niebezpieczeństwo porażenia prądem występuje w kuchni, łazience czy w pralni. Winić należy sytuację, że woda w duecie z prądem nie może spowodować niczego pozytywnego. Z tego powodu w lokalizacjach czułych wszystkie montowane gniazdka i łączniki powinny być wodoszczelne, zazwyczaj zaopatrzone w nakładki, których zadaniem jest chronić przed wodą. W łazience najlepiej jest zachować podwyższoną ostrożność w czasie montowania sieci. Jeśli nie czujesz się na siłach by samodzielnie stworzyć sieć elektryczną w swoim domu, zatrudnij do tego celu wykwalifikowanego fachowca.