Home » web_cat » Dobre instalacje » Na jakich założeniach się opiera idea inteligentnych domów, podstawowe plusy użycia takiej technologii

Na jakich założeniach się opiera idea inteligentnych domów, podstawowe plusy użycia takiej technologii

Inteligentne domy to bardzo popularne od jakiegoś czasu hasło, którym chętnie się posługują zarówno firmy zajmujące się wykonywaniem tego typu obiektów, jak i właściciele takich. Lecz dość często wychodzi w rzeczywistości, że nawet jeśli któryś z budynków jest wypełniony elektronicznymi układami sterującymi, to jednak do miana inteligentnego będzie mu trochę brakować. Przede wszystkim to wynika z tego, że podstawową sprawą w domach tego typu jest centralny układ sterujący, który na podstawie informacji z różnego rodzaju czujników sam dopasowuje swoje działanie do oczekiwań mieszkańców.

inteligentny dom
Jeśli w budynku będzie tylko duża liczba różnorakich układów i czujników, to raczej da rady on pretendować do miana inteligentnego. W praktyce stosuje się do zarządzania sterowaniem zaawansowane, wydajne sterowniki programowalne, a do wymiany informacji pomiędzy poszczególnymi elementami uniwersalną szynę danych EIB / KNX. Dzięki takim rozwiązaniom możliwości sterujące są praktycznie nieograniczone, będą zależeć tak naprawdę od pomysłów właściciela i umiejętności firmy która taką instalację przygotowuje.

W budynku, który stara się o to miano wszelakie instalacje inteligentnego domu są podłączone do centralnego układu sterowania, przez co dostrzega on podpięte urządzenia i kieruje ich pracą przy uwzględnieniu pozostałych – .

Masz ochotę poznać więcej detali na ten interesujący temat? Zatem ten artykuł doczytaj ponadto (https://zstgroup.pl/) kolejną witrynę pod wskazanym linkiem.

Przykładowo sterowanie oświetleniem w domu będzie uwzględniało zarówno poziom słonecznego światła za oknem, o czym informację dadzą odpowiednie czujniki, ale także stan żaluzji w oknach.

inteligentny dom
Autor: Inplus PR
Źródło: Inplus PR

Przez uwzględnienie tych wszystkich parametrów i odpowiednim algorytmom układ sterujący sam pilnuje tego, aby w odpowiedniej chwili włączyć światło w miejscu, w którym właśnie przesiadują domownicy. Najczęściej z taką instalacją integruje się również system monitoringu i alarmowy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, doczytaj tutaj (https://klimi.com.pl/?klimatyzatory-nascienne,36) treści opublikowane na następnej podstronie – tam czekają na Ciebie specjalne wątki.

Dzięki temu w razie konieczności nie tylko mieszkańcy są szybko powiadamiani o próbie włamania, na przykład za pomocą informacji sms-owej na dany numer telefonu, lecz również naśladować obecność domowników, co w dużym stopniu podnosi bezpieczeństwo w budynku.