Home » web_cat » Oświetlenie » Chcesz oszczędzać sporo pieniędzy? Świetnym pomysłem będzie zamontowanie w mieszkaniu oświetlenia LED

Chcesz oszczędzać sporo pieniędzy? Świetnym pomysłem będzie zamontowanie w mieszkaniu oświetlenia LED

Nie jest właściwie dla nikogo tajemnicą, iż w dzisiejszych czasach właściwie każdy mniej albo bardziej liczy się z każdym wydanym groszem. Jednym z dobrych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy jest na przykład oszczędzanie na prądzie. Na dodatek można zwiększyć nasze oszczędności, decydując się na inne źródła światła w mieszkaniu – przykładowo na oświetlenie LED. Ten typ oświetlenia stał się bardzo modny przede wszystkim przez wzgląd na jego relatywnie niewysokie koszty.

oświetlenie led
Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

O ile kupno żarówek ledowych niewątpliwie nie jest tanim zakupem, o tyle sama eksploatacja zakupionych żarówek to praktycznie grosze w naszym budżecie. Dlatego właśnie zdecydowanie warto zastanowić się nad taką alternatywą – tym bardziej, że żarówki LED niewątpliwie będą coraz tańsze. Coraz bardziej rozwija się także technologia – na rynku pojawiają się coraz bardziej zaawansowane zasilacze ledowe czy inne sprzęty, które znacząco ułatwiają korzystanie z oświetlenia LED. Wprawdzie jeszcze parę lat temu oświetlenie (pomiar oświetlenia awaryjnego) ledowe było używane wyłącznie jako oświetlenie punktowe, jednakże stopniowo i to się zmienia – .

Pojedyncze żaróweczki LED wyglądają znakomicie na przykład wkoło lustra w łazience albo na przykład jako przypodłogowe oświetlenie drogi do łazienki nocą, jednakże coraz częściej żarówki ledowe występują również jako główne źródło światła w danym pomieszczeniu. Decydując się na zamontowanie oświetlenia LED na dużą skalę w swoim domu musimy także zastanowić się nad źródłem właściwego zasilania całego układu. Jeszcze parę lat wcześniej mocno popularny był transformator LED, zlokalizowany zazwyczaj w garażu.

Wiedz, że możesz odnaleźć dane na ten temat, zatem kliknij w odnośnik i przeczytaj tu (http://tanieoswietlenie.pl/) wiadomości, które są Ci potrzebne.

Często jednak zdarzało się, iż transformatory miały kłopoty ze skokami napięcia – i o ile dla przykładu ściemniacze światła są bardzo odporne na tego rodzaju wahania, o tyle już ważne lampy diodowe – nie. To sprawiało, że niejednokrotnie dochodziło do różnego rodzaju spięć w instalacji, a czasem – także do spalenia konkretnej diody.

światła ledowe
Autor: William Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego właśnie powodu transformator LED nie jest już tak bardzo polecany i pomału zostaje zastępowany przez bardziej rozwojowe urządzenia, które nie są tak wielkim zagrożeniem dla ledowych diod – dla przykładu są to zasilacze ledowe. Zazwyczaj są one zasilane po prostu prądem i takie właśnie odmiany zasilaczy ledowych są bardzo polecane. Przede wszystkim są one bardzo stabilne i nie powodują skoków napięcia. Dzięki temu możemy praktycznie być pewni, że wykorzystywany w naszym mieszkaniu system ledowy jest całkowicie bezpieczny. Zasilacze LED sprawiają również, że o wiele sprawniej można spowodować, że całe mieszkanie będzie oświetlone za pomocą żarówek LED – także jako głównych źródeł światła (​).