Home » Technologia LED » Technologia led

Technologia led

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się technologia oświetlenia LED, która wiąże się z wykorzystaniem diod elektroluminescencyjnych. Zastosowanie diod LED zamiast świetlówek CCFL niesie ze sobą szereg korzyści.

Zalety oświetlenia LED

Aby uniknąć zgłębiania się w techniczne szczegóły, warto wymienić tylko zasadnicze cele, jakim ma służyć oświetlenie bazujące na diodach LED. Tym, co przemówi niemal do każdego użytkownika energii jest fakt, że takie oświetlenie pozwala znacznie ją zaoszczędzić tym bardziej, jeśli wcześniej korzystało się ze świetlówek kompaktowych. Oprócz tego, zastosowanie diod LED zmniejsza ryzyko zatrucia się szkodliwymi substancjami (głównie związkami rtęci), które wchodzą w skład m.in. takich świetlówek.
Kolejną zaletą jest ich miały rozmiar, dzięki czemu można je zastosować w bardzo wielu miejscach. Inną korzyścią, która wiąże się z użytkowaniem diod LED jest ich bardzo długa żywotność i stopniowy proces wyczerpywania się, dzięki czemu nie zostaniemy zaskoczeni nagłym brakiem oświetlenia. Jeszcze inną zaletą diod jest ich duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, a także niską temperaturę.

Dostępność diod LED

Podczas planowania zakupu urządzeń opartych na technologii LED, warto rozeznać się w ofercie sklepów internetowych, które regularnie organizują wyprzedaże, informują o nowościach dostępnych na rynku, a oprócz tego dostarczają sporej wiedzy na temat tego rodzaju oświetlenia. W takich sklepach łatwo można znaleźć to, czego szukamy dzięki przejrzystym katalogom produktów. Dostępne są w nich m.in. taśmy LED, latarki, lustra, a nawet kostki brukowe oparte na tej technologii.