Ogrodowe ledy

Sezon grillowy w pełni. Dobrze spędzony czas ze znajomymi lub rodziną wymaga wielu przygotowań. Potrzebny jest brykiet drzewny, dobry grill, zamarynowane pyszne mięso. Żeby godnie ugościć ludzi, trzeba też pomyśleć o wygodnych meblach ogrodowych. Na krwiożercze owady niezbędny będzie odpowiedni środek antykomarowy. Zostaje jeden element, najważniejszy. Światło. Od razu mówię, że rozglądając się za ogrodowym oświetleniem w sklepach, zapomnij o tradycyjnych żarówkach. Zwróć za to uwagę na firmy takie jak Schreder czy Ruud Lightning. Producenci ci oferują światło przyszłości, czyli technologię LED.

Największą zaletą dla zastosowania nowoczesnych diod LED w ogrodzie jest fakt, że są one bardzo wytrzymałe. Nie tłuką się tak łatwo, jak zwykłe żarówki. To szczególnie istotne, gdy oświetlenie ogrodowe montujesz na jakiś czas, zimą przenosząc je do garażu lub schowka. Ich wytrzymałość można zauważyć również w kwestii długości świecenia. Diody Es System i innych producentów potrafią świecić przez wiele, wiele lat! Diody LED słyną z tego, że można łatwo zmieniać ich kolor, a także natężenie światła. Dzięki temu możesz wykreować dowolną atmosferę. Twoje przyjęcie grillowe ma być intymnym spotkaniem z drugą połówką? Zastosuj przygaszone światła o ciepłej barwie. Większa impreza dla dużej liczby zaproszonych? Podkręć moc!

Jeśli te wszystkie argumenty cię jeszcze nie przekonały, czas na wytoczenie większych armat. Zapewne martwisz się, że dodatkowe oświetlenie ogrodu będzie w perspektywie bardzo kosztowne. I słusznie, o ile wciąż używasz przestarzałych żarówek. Diody LED firm takich, jak np. Ruud Lightning i Epistar, cechują się świetną energooszczędnością. Przekonasz się o tym na własne oczy, gdy po miesiącach używania otrzymasz rachunek za energię elektryczną. Większe pieniądze, jakie trzeba wyłożyć na instalację oświetlenia przyszłości, szybko się zwrócą w postaci niziutkich kosztów eksploatacji.

Czas wyrzucić stare żarówki i postawić na nowoczesne oświetlenie LED w swoim ogrodzie. One sprawią, że każdy grill będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. I tańszy!