Home » web_cat » Oświetlenie » Zadbaj o odpowiednie oświetlenie w własnym mieszkaniu, a z czasem z pewnością do docenisz

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie w własnym mieszkaniu, a z czasem z pewnością do docenisz

Kiedy wykańczamy mieszkanie, zwykle największą uwagę przywiązujemy do mebli i akcesoriów, które mają spowodować, że w swoim mieszkaniu będziemy czuć się jak najlepiej, a w dodatku sposób jego wykończenia stanie się obiektem zazdrości wszystkich gości. Nie da się ukryć, że te elementy wyposażenia mieszkania są nader istotne, jednakże okazuje się, że równie często zapominamy o dodatkowej ważnej kwestii. Kiedy zastanowić się jednak głębiej, zazwyczaj nie zwracamy właściwie żadnej uwagi na odpowiedni dobór oświetlenia – żyrandole zwykle kupujemy na samym końcu i dbamy tylko o to, by pasowały do reszty wystroju pokoju.

lampa

Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem nie da się ukryć, że odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi zdziałać prawdziwe cuda kiedy chodzi o kwestię wykończenia mieszkania. Zazwyczaj wchodząc do sklepu z oświetleniem mamy przede wszystkim na myśli żyrandole. Tymczasem okazuje się, że w kwestii oświetlenia nieustannie wszystko idzie naprzód, w związku z czym w salonie można na przykład sprawić sobie oświetlenie LED, które znakomicie zbuduje romantyczną atmosferę. Lampkami LED można dla przykładu ozdobić duże lustro albo zamieścić je wokół wielkiego akwarium.

Kiedy chcesz się przekonać, jak to wygląda, na stronach internetowych z aranżacjami wnętrz niewątpliwie uda Ci się odnaleźć przykłady wykorzystania oświetlenia LED – mocno polecamy Ci zapoznanie się z takimi zdjęciami. Możemy Ci zagwarantować, że niewątpliwie będziesz zachwycony.

lampa biurkowa

Autor: Alehins
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętaj jednakże, że oświetlenie powinno być nie tylko eleganckie, ale także ma spełniać określoną funkcję. Między innymi powinno być to światło o odpowiednim natężeniu – jego wartość zależy przede wszystkim od tego, gdzie znajduje się źródło światła. Jeżeli kupujesz na przykład lampy biurkowe dla swoich dzieci, wtedy niewątpliwie powinieneś wybierać egzemplarze świecące jak najmocniejszym światłem. Jeżeli ma to być natomiast lampka (zobacz lampydodomu.pl) na stolik w salonie, wówczas aż tak duże natężenie światła nie jest konieczne.

Jeżeli tylko będziesz miał jakieś wątpliwości w sprawie oświetlenia, nie wahaj się wówczas pytać sprzedawców w sklepach z lampami. Najczęściej są to profesjonaliści, którzy mają dużą wiedzę na temat oświetlenia, a więc bez wątpliwości będą w stanie coś Ci doradzić.